Uwaga na CONCASH –pożyczki bez bik jak wiatr w polu

Szukaj tam pożyczki bez bik jak wiatru w polu! Ostrzegam nieco późno bo już został nakryty na innym portalu na oszustwie ale do samego wpisu trudno od razu trafić a sam CONCASH wyskakuje w wynikach wyszukiwania obok prawdziwych usług więc o pomyłkę nie trudno. Sprawdzam adresy, które podaje przy reklamach, pozytywne opinie na forach (które sam pisze), serwery, zapisuje dowody, podaje archiwa i przy okazji demaskuje zmyślone autorów nazwiska pod artykułami.

Chwali sam siebie podszywając się pod innych

CONCASH został na tym przyłapany na forum Ukredytowani gdzie na prośbę prawdziwych userów administrator sprawdził IP pozytywnych opinii i okazało się dokładnie to samo co przy pozostałych biznesach tego typu opisanych w Fraon24 – wszystkie opinie pozytywne pisane są z tego samego komputera.

CONCASH i wpadka na Ukredytowanych

Forum samo w sobie do najlepszych nie należy, pełno tam oszustów i spamerów a moderacja mocno kuleje. Odnośnie forum Ukredytowani warto dodać, że ok 2 lata temu przesłałem tam oficjalne żądanie usunięcia tematu, w którym jeden z oszustów nawoływał do unicestwienia mojej osoby (zemsta za nakrycie) – żądanie zostało zignorowane i zostawiłem to bo do wpisu zaczęły dopisywać się prawdziwe osoby rozumiejące problemy jakie rozwiązuje dla nich – co nie znaczy, że to akceptuje, rządanie nadal jest aktualne.

W innych miejscach opinie wyglądają tak samo, szybkie odpowiedzi, szybkie posty, aktywność większa niż przy forach ifonów i innych pop-szhitów. Co jest pop-shitem już wyjaśniam: to wszystko to co chcesz mieć a czego nie potrzebujesz (np. poprzez wpływ reklam tych wprost i tych „lokowanych”) no bo po co płacić więcej za coś czego jest mniej a więcej wydano nie na rozwój (RND) a na promocję (PR). Prawdziwe pożyczki bez sprawdzania rejestrów i innych dokumentów tego typu znajdziesz w zestawieniu pożyczek internetowych Faraon24 – ma to niebagatelne znaczenie ponieważ każda firma znajdująca się tam działa legalnie (gdzie wyjątkowo je podaje dla komentarzy piszę “ostrzegam” lub “nie polecam” i daje linki do wpisów).

Wszystko na dowód

Dowody muszą być zachowane, a jak – zrzuty i archiwa będą tu zawsze dostępne dla obywateli i organów ścigania, które ochoczo zgrywają sobie całe zrzuty stron, archiwa itp. zawarte na serwerach Faraon24. Większość webmasterów nie czytata logów (rozumiem bo to poci zwoje mózgowe), ja tak i nawet mam monity kiedy z „budżetowego komputera” (czyli należącego do RP) następuje zgrywka.

Zrzut witryny tu: https://faraon24.pl/zrzut/https___concash.pl_.zip

Archiwa online tu:

pierwsza strona forum edytowana już przez admina:
https://web.archive.org/web/20170716041935/http://ukredytowani.pl/topic/1593-prywatne-po%C5%BCyczki-dla-zad%C5%82u%C5%BConych-bez-bik-i-krd/
backup: http://archive.is/FV9pd

i ostatnia strona forum z info o oszustwie:
https://web.archive.org/web/20170716040625/http://ukredytowani.pl/topic/1593-prywatne-po%C5%BCyczki-dla-zad%C5%82u%C5%BConych-bez-bik-i-krd/page-16
backup: http://archive.is/in81f

Trzeba dodać, że przed wysłaniem rzekomego wniosku należy zaakceptować regulamin a ten nie jest tak po prostu dostępny na stronie i normalny użytkownik nigdy do niego nie dotrze. Jest on dostępny pod slashem „/regulamin” i zablokowany do indeksacji poprzez dodanie formuły w pliku robots.txt (Disallow: /regulamin).

Archiwum regulaminu tu: http://archive.is/cxClY

archive.org traktuje robots.txt jako wyznacznik co może a co nie i dlatego tu tego brak.

Cały regulamin jest do zgrania z Faraon24 tu: https://faraon24.pl/regulaminy/concash-regulamin.txt

Zwracam uwagę, że na oko szacując około 90% treści jest przekopiowana z innych ale już prawdziwych serwisów oferujących prawdziwe usługi. Na około 40-tym procencie zaczyna się informacja, że tam żadnych pożyczek się nie udziela a działalność jest stricte hmmm… w sumie nie mam pojęcia bo znów chodzi o tajemniczych inwestorów, którzy jak wielokrotnie udowadniałem w ogóle nie istnieją no bo po co mieli by ryzykować własne pieniądze dla kogoś kto z długami i ich niespłacaniem jest Za Pan Brat.

Wisienka na zakalcu czyli fikcyjne adresy biur firmy

Sprytny zabieg wplątania pewnej fundacji w swoją par-działalność para-biznesową nie wystarczył,korciło dodawanie linków na portalach ogłoszeniowych i zaczął podawać różne adresy, że rzekomo firma ma wiele oddziałów i tak dalej i tym podobne.

Archiwa z podstępnych ogłoszeń:

http://archive.is/zOE8G

https://web.archive.org/web/20170716064618/http://www.kobierzyce24.pl/concash-pozyczki-kobierzyce,firma403.html

https://web.archive.org/save/http://olsztyn.lento.pl/pozyczka-przez-internet-concash-pl,5522984.html

https://web.archive.org/web/20170716064741/http://www.favore.pl/459547_pozyczki-dla-zadluzonych-concash-pl-warszawa-mazowieckie.html

http://archive.is/qN2qn

http://archive.is/Ad6xz (archiwum CACHE bo ogłoszenie usunięto wcześniej)

https://web.archive.org/save/http://www.pfpp.com.pl/baza-firm/powiat-poznanski/1526-concash-pozyczki-bez-bik.html

https://web.archive.org/save/http://finanse.lokalne-firmy.pl/concash-f-1364

https://web.archive.org/save/http://www.ogloszenia.nowy-sacz.pl/597872

http://archive.is/0zfSj

https://web.archive.org/save/http://uslugi.hiperogloszenia.pl/pozostale-uslugi/ogloszenie/524794-pozyczki-pozabankowe-bez-bik-concash-pl-oferta/

i tak dalej i tak dalej… jest tego pełno więc dam jeszcze zrzut z wyników wyszukiwania: strona #1 i strona #2 (i to tylko z SITE:PL).

Warto zauważyć, że podaje, że jest firmą co nawet przy hipotetycznym założeniu, że biznes jest legalny i faktycznie należy do Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości „Twój StartUp” (NIP: 5213641211, REGON: 146433467, KRS: 0000442857).

-pauza
właśnie sprawdzam bazę danych KRS (nie Krajowy Rejestr Sądowy – piszę bo skrót KRS to również Krajowa Rada Sądownicza, która swoją drogą kończy swoją pro-komunistyczną działalność i zaczyna pro-Polską i pro-Demokratyczną) i nie działa – w końcu jest niedziela i idealny czas na serwis serwerów i skryptów, robienie backupów – rozumiem, urzędy w święta stoją nieużywane 😉
-koniec pauzy

… to podawanie tylko fałszywych adresów, pisanie pozytywnych opinie podszywając się pod innych itp. itd. jest dość poważnym działaniem na szkodę całego narodu. Ziobro robi kawał dobrej roboty żeby za takie przestępstwa nie było już „zawiasów” ale prawdziwa odsiadka z prawdziwym „cweleniem”.

Dla relaksu można poczytać jeszcze te bzdury: https://web.archive.org/web/20180409005259/http://www.klinikafinansowa.pl/tanie-pozyczki-bez-bik-tak-to-mozliwe/ (i backup: http://archive.is/ExenY) – tekst jest wykupiony a podpisał się pod nim „Igor Szymoniak” – piszę w cudzysłowie (i robię „hahaha”) bo wsteczne wyszukiwanie grafiki jego rzekomego wizerunku pokazuje, że w innych miejscach pod tym samym foto jest podpis „Igor Szymczak” – wiecie, jak się oszukuje to czasem się w tym plącze i nie pamięta już czy używało się nazwiska „Szymczak” czy „Szymoniak”. To nawet zabawne bo oszust promuje oszusta i obydwaj zostali przyłapani.

Archiwum Igora:
http://archive.is/Ack4t (tu „Szymczak”, tak robię bo aktualnie jest zmienione, zostawiam to na dowód)

oraz https://web.archive.org/web/20170716050250/http://www.klinikafinansowa.pl/tanie-pozyczki-bez-bik-tak-to-mozliwe/ (tu „Szymoniak”) i backup: http://archive.is/ExenY

Na szybko można to zobaczyć na zrzutach graficznych:

Igor Szymczak

Igor Szymoniak

Znaczenie ma to marginalne ale zawsze warto pokazywać ilu jest takich typków działających przez internet. Mnóstwo prawdziwych firm korzysta z podobnych usług artykułów sponsorowanych o czym pisałem we wpisie “Pożyczki online – uwaga na artykuły sponsorowane usypiające chwilówko-biorców”. Doprawdy – to jest traktowanie innych jak skończonych idiotów przy równoległym braku popisywania się intelektem – dość żałosne ale niestety działa bo targetuje do osób w prawdziwej potrzebie finansowej, z długami, niespłaconymi kredytami bankowymi (stąd ten bik).

Co mówią serwery

Oj mówią wiele choć o danych osobowych milczą. Z danych WHO IS CONCASH zero informacji jest. Strona znajduje się na IP 85.10.230.160 należącym do Hetzner Online GmbH (zobacz stronę www). Zobacz WHO IS 85.10.230.160 – przy czym dodam, że serwery tej obcokrajowej firmy są zablokowane od lat w Faraon24 z powodu potężnej ilości ataków hakerskich i spamu pożyczkowego. Strona jest w chmurze (cloud server) co jest dodatkowo niebezpieczne z technicznego punktu widzenia.

WOW – SSL jest zainstalowany – ale to nie plus w tym przypadku, dane z SSL są takie:

Numer seryjny: 16:AB:29:F1:6E:56:FB:A5:AB:04:FC:FF:FF:79:6A:2F
Nazwa wspólna: GlobeSSL DV Certification Authority 2
Organizacja: Globe Hosting, Inc.
Rozpoczęty: 28 czerwiec 2017 (a promuje się, że ten biznes prowadzi od lat, jest najlepszy w branży, gdzieś widziałem, że setki tysięcy klientów itp. itd.).

Podsumowanie

Pożyczki bez BIK są owszem, jest ich kilka porządnych sztuk, klientów za to jest bardzo dużo (choć złe liczby maleją dzięki Morawieckiemu) – ale nie w CONCASH. Fikcyjne opinie, podszywanie się pod innych, nie istniejące biura i wiele wiele innych. Tak dużo jest czynników wpływających na negatywną ocenę, że mógłbym o nich pisać jeszcze 2 godziny (a robię już to ponad godzinę). Prędzej znajdziesz wiatr w polu niż u nich dostaniesz pożyczkę, regulamin jest ukryty (ale go pokazałem) i skopiowany z innych stron i wprost mówi, że tam żadnych pożyczek nie ma ale są za to tajemniczy inwestorzy – i co – i mieli by oni tak samo się nabrać na fałszywe opinie, nieistniejące biura i udzielać tym biednym osobom z bikiem pożyczek na lepszych warunkach niż banki – czy coś do wody nam dolali? Uwaga na nich i na wszystkich innych, którzy chcą od Ciebie pieniądze przed otrzymaniem pożyczki – to zawsze jest wał. Pozwij mnie albo zamilcz na zawsze.

ocena
[Total: 0 Average: 0]

Wypowiedz się

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.