GetBack – dziwne, że wszystkich to dziwi

W dzisiejszych czasach trudno zrozumieć niezadowolenie inwestorów pompujących pieniądze do GetBacku. Obligacje były z góry obarczone potężnym ryzykiem. Tj. ryzyko na papierze i na ustach było niezauważalne ale serio… inwestowanie w odzyskiwanie pieniędzy od tych, którzy mocno przed oddawaniem się bronią jest samo w sobie ryzykowne.

strona GetBack: https://www.getbacksa.pl/

To, że rzekomo podstępem wyprowadzono pieniądze z firmy to jedno. Zdarza się i jest to normalne ryzyko przy każdym biznesie a tym normalniejsze, że chodzi o biznes windykacyjny dotyczący m.in. szybkich pożyczek (zobacz zestawienie).

To, że szybkie pożyczki biorą wszyscy to fałsz. To, że to alternatywa dla banków też w większości nie prawda. Owszem, bezpłatne pożyczki spełniają wspaniałą funkcję lecz problemem jest, że jednak większość klientów nie do końca potrafi z nich korzystać – albo mają za przeproszeniem w głębokim poważaniu spłatę (bo jest przecież coś darmowego i kwota niewielka) albo po prostu uzależniają się od pieniędzy. No i na takich postawach, które są wręcz pospolite, zarabiają firmy pożyczkowe. Ale żeby zarobić na bezpłatnej pożyczce to klient albo nie może jej spłacić w terminie albo musi wziąć kolejną już płatną.

Innymi słowy – sam biznes bezpłatnych pożyczek oparty jest na założeniu, że statystyczny konsument jest po pierwsze, znów za przeproszeniem, idiotą albo nie ma pojęcia jak działa pieniądz i po co w ogóle istnieje. Zdaje się, że GetBack doskonale ograł tych, którzy za zadanie mieli ograć innych. Żal zwykłych ludzi, którzy jak zwykle dali się oszukać pięknym garniturom i drogim zegarkom. No bo po co nosi się zegarek droższy niż 2,000 zł?… na pewno nie do mierzenia czasu. (abstrahując 2,000 to nie dużo jeśli potrzebuje się czegoś na np. ciężkie wyprawy i ma wiele funkcji jak chociażby GPS albo jest bajeranckim MultiTool’em).

Przykładowo Vivus (zobacz tą pożyczkę i jest stronę www) chce od GetBacku prawie 7,000,000 zł (słownie: siedem milionów złotych). Tam darmowa chwilówka to 3,000 zł na 30 dni. To nie do końca jest tak ale można sobie wyobrazić, że wolumen zaległości GetBack wobec Vivus to wartość około 2333 darmowych pożyczek – można by pomyśleć, że sporo jak na coś co miało być bezpłatne.

Właśnie widzę reklamę

„brakuje pieniędzy na wymarzony zakup? szybka gotówka pomoże jednym kliknięciem”:

pierwsza część jest zawsze prawdziwa – każdemu (no prawie) brakuje pieniędzy, każdy o czymś marzy i prawie każdego marzenia do realizacji potrzebują wydawania pieniędzy tj. zakupów.

druga część zdania to już Harry Potter – jedno kliknięcie to jak magia machnięcia różdżką a tu jest naprawdę to dostępne.

i co wybrać – magię czy pracę? co łatwiejsze skoro magia jest dostępna a pracy jak zwykle nie ma (a raczej mówi się, że nie ma kiedy nie che się pracować)?

co byś zrobił gdybyś jednym kliknięciem mógł dostać gotówkę, szybko wręcz natychmiast i nawet jeśli to pożyczka to jest i tak bezpłatna… co zrobisz? klikniesz oczywiście.

Zbiorowa hipnoza

Wystarczy pochwalić się dużym kapitałem i nawet jeśli jest pożyczony to tym bardziej wzmaga to zaufanie bo ktoś przecież ten ogromny kapitał pożyczył czyli już sprawdził w domyśle, że wszystko jest ok, że zaufać można własnymi pieniędzmi. Skoro robią to tak zwani mądrzejsi od nas to naśladujemy – to normalne zachowanie i o zgrozo paradoksalnie totalnie anormalne.

Podsumowanie

Kto myślał, że GetBack wyręczy go w zarabianiu własną pracą mylił się, z Amber Gold też tak było. To zawsze jest ryzyko, same obligacje Skarbu Państwa choć mało to też są ryzykowne. Każda inwestycja to ryzyko, niektórzy inwestorzy nazywają się profesjonalnymi i traktują to jako pracę ale tak naprawdę zawsze jest to gra. Oczywiście nigdy też nie ma pewności, że otrzyma się wynagrodzenie za wykonaną pracę ale w porównaniu do wszystkich innych metod zdobywania pieniędzy to praca jest najmniej ryzykowna bo stracić można co najwyżej swój czas i to w perspektywie od wypłaty do wypłaty.

ocena
[Total: 0 Average: 0]

Wypowiedz się

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.