Metoda na konto – otwórz konto a dostaniesz pożyczkę prywatną – czyli o zmuszaniu do pozorowania zainteresowania kontem bankowym

Określony jako najgłupszy z przekrętów na systemach partnerskich nie był tylko jednorazowym pomysłem jednej osoby. Otrzymałem po czasie takich ofert kilka – przedstawię jedną od TwoiDoradcy, która jest najlepiej dopracowana. Schemat za każdym razem jest taki sam – oferuje się pożyczkę prywatną bez BIK i innych baz i bez zaświadczeń. W odpowiedzi na nasze zainteresowanie otrzymujemy maila z procedurą, którą należy wypełnić aby otrzymać pożyczkę (tak ma się wydawać). Wypełniając tą procedurę klient bierze udział w pozorowaniu zainteresowania kontem bankowym a to pozorne zainteresowanie w prostej linii przekłada się na wynagrodzenie dla autora oferty oraz na wymierne straty dla banku otwierającego konto. O wymarzonej pożyczce na super warunkach bez baz oczywiście zapomnij. Uświadom się czym jest metoda na konto czytając dalej.

Na konto
Na konto

Najgłupszy przekręt został wcześniej opisany we wpisie Otwórz konto chroniące przed komornikiem a dostaniesz szybką pożyczkę?!

Archiwum ogłoszenia dostępne tu:
http://web.archive.org/web/20160331062219/http://www.gumtree.pl/a-pozyczki/poznan/pozyczki-prywatne-+-do-4-000zl-bez-bik-baz-i-zaswiadczen-+-kazdy-przypadek-indywidualnie-rozpatywa/1001608041330910732164509
oraz tu:
http://archive.is/RileD

Konto przed otrzymaniem oferty pożyczki prywatnej ma zostać otworzone za pośrednictwem Systemu Partnerskiego Bankier.pl (SP Bankier):

Na konto - przekierowanie do strony Raiffeisen
Na konto – przekierowanie do strony Raiffeisen

To jest konto w Raiffeisen Bank Polska i jeśli je otworzymy partner otrzymuje od SP Bankier 100 zł netto. Oczywiście sami otworzeniem konta zainteresowani nie jesteśmy, jest to warunek, który został nam narzucony jeśli chcemy otrzymać ofertę – to jest pozorowanie zainteresowania produktem. Omieszkałem wcześniej nie powoływać się na regulaminy systemów partnerskich – teraz to zrobię:

Na konto - regulamin SP
Na konto – regulamin SP

Jak widać takie działanie jest absolutnie zakazane. Dlaczego? Chociażby z powodu generowania w ten sposób strat finansowych partnera – w tym przypadku szkoda jest po stronie Banku Raiffeisen, który otwiera konto osobie, która nie jest nim zainteresowana a robi pod pewnego rodzaju przymusem. Te 100 zł netto też nie bierze się z niczego to jest tylko część całego wynagrodzenia, które Raiffeisen przekazuje operatorowi SP za otworzenie konta – czyli każde takie pozorowane zainteresowanie kontem w sumie przynosi stratę około 200 zł za każdą sztukę. Na dodatek konto ma być ochroną przed komornikiem bo te niby pożyczki są właśnie dla osób z negatywnym BIK-iem, komornikiem „na karku” i wszystkim tym co nie pozwala zaciągnąć zwykłej taniej pożyczki gotówkowej w banku. Otwierając konto działamy pod przymusem ponieważ to jest warunek konieczny dalszego procedowania pożyczki prywatnej – klient albo otwiera konto albo „do widzenia”. „Do widzenia” to urwanie kontaktu a po otworzeniu konta też można się oczywiście tego spodziewać.

Sprawdzenie wszystkich uprzednio otwieranych kont przez TwoiDoradcy da Raiffeisen-owi ogląd na faktyczne straty jakie poniósł wskutek pozorowanych działań.

Kontakt, który nawiązałem urwał się zaraz po otrzymaniu procedury mającej pozorować zainteresowanie kontem. Autor tej oferty nie podpisał się pod swoją wiadomością, poproszony o to nie odpowiedział (to już chyba 5 dzień mija i 4 bezskuteczne uprzejme ponaglenia – zero kontaktu).

Dokument, który otrzymałem załączam tu:

https://faraon24.pl/txt/Procedura pożyczki prywatnej bez bik i baz.doc

We właściwościach dokumentu znajduje takie informacje:

  • Utworzono: 03.03.2015, 02:20:00, ZZ
  • Zmodyfikowano: 05.11.2015, 01:21:00, Z* z*
  • Edycja z wersji utworzonej do zmodyfikowanej trwała 41 minut.

Jeśli daty są prawdziwe oznacza to bardzo długi czas wykorzystywania metody na konto (już ponad rok) co przełoży się na ogromną ilość kont otworzonych przez pozornie zainteresowane nimi osoby i ogromne straty banku (tego lub innych wykorzystywanych w metodzie).

Żadnych prawa autorskich tu nie ma, nie ma też mowy o łamaniu tajemnicy korespondencji oraz o podszywaniu się (prowokacja dziennikarska) – temat już wielokrotnie Faraon24 przerabiał z zerowym sukcesem oponentów – jeśli będzie zainteresowanie pogłębię zagadnienie co można, czego nie można, co się powinno, co jest w interesie społecznym itp. itd.

Mimo, że autor maila skierowanego do mnie się nie podpisał w sposób jawny (tj. pod wiadomością) i nie odpowiedział na żadne wezwanie do przedstawienia się – to:

nadawcą maila z metodą na konto był Ł* K* z TwoiDoradcy – nagłówek wiadomości mail tak mówi. Innymi słowy: podpisał się myśląc, że tego nie robi – bo kto czyta nagłówki wiadomości (np. ja).

Sam dokument ma podpis autora jako “Z* Z*” (gwiazda soccer-a) – sprawdzając aktywność internetową Ł* K* łatwo zobaczyć, że postać ta jest przez niego mocno lubiana.

O TwoiDoradcy można by zrobić osobny wpis – chociażby fikcyjny pracownik “Agent Specjalny M*” vel “Agent Specjalny Ł* Z*” ze zdjęciem powszechnie występującym w sieci – szkoda czasu mi teraz – jestem na wakacjach a pilniejszych spraw spoza Faraon24 mam też dużo.

Według wpisu Ogłoszenia pożyczkowe – uważaj gdzie klikasz i co komu wysyłasz miałem nie rozpisywać się na temat szczegółów poszczególnych „ofert”. Prawdopodobnie parę wpisów o konkretnych ogłoszeniach jeszcze będzie ponieważ okazuje się, że wyglądające pozornie na ogłoszenia od ogromnej ilości zupełnie różnych para-pożyczkodawców, faktycznie pochodzą od przysłowiowej garstki osób (mulit-tożsamość). Powiem tylko, że to co mam „na tapecie” w dosłownie 0% przypadków jest prawdziwą ofertą – niestety (z tych co sprawdziłem wzbudzających od razu podejrzenie – chociażby brak podpisu i numeru telefonu) – prace trwają.

Podsumowanie i apel

Apeluje i błagam wszystkich zarabiających na produktach finansowych – nie żerujcie na ludzkiej biedzie, na potrzebie pożyczki, nie obiecujcie czegoś czego nigdy nie zamierzacie spełnić. Nie zmuszajcie do otwierania kont bankowych, nie pomagajcie ukrywać się dłużnikom przed komornikami (pomoc w ukrywaniu majątku przed komornikiem w prostej linii jest współudziałem na szkodę wierzyciela). Jeśli marzą Cię się np. wakacje w Dubaju to pracuj na to uczciwie – da się. Jeśli wpadnie komuś podobny pomysł do głowy to ostrzegam – banki uwielbiają odzyskiwać swoje pieniądze, które ktoś im bokiem wyprowadził. W Faraon24 jest teraz około 170 różnych pożyczek internetowych – najlepiej jeśli nie weźmiesz żadnej z nich i niczego innego (najlepiej żyć bez długu) – jeśli chcesz pożyczkę to 100 razy to przemyśl czy na pewno jest to warte jej ceny – czy w ogóle znasz jej cenę – czy się Ci tak tylko wydaje – zapoznaj się z prospektami, czytaj regulaminy (i rozum) a jeśli trafiłeś na super ofertę w internecie to skorzystaj z wyszukiwarki Faraon24 i sprawdź czy przypadkiem czegoś podobnego już nie opisywaliśmy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wypowiedz się

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.