Uwaga na pożyczki przez internet od Rolland

Rolland Osborn udziela pożyczek przez internet -tak twierdzi. Pożyczka dosłownie przez email. Problem jest taki, że Pan Osborn zajmuje się Nigerian Scam i nie ma żadnej pożyczki. Faraon24 ma je wszystkie i nigdzie w zestawieniach go nie znajdziecie. Komentarz z ofertą został wysłany z IP 105.112.98.* w Nigerii.

Metoda polega na przesyłaniu dokumentów potwierdzających przyznanie bardzo taniej pożyczki, zwykle na 2%, należy wpłacić tylko ubezpieczenie lub opłatę za transfer – różnie jest to nazywane. Po wpłacie kontakt się urywa. Co gorsza -jeśli przerwiesz w trakcie zostaniesz zmieszany/a z błotem i będzie Ci grozić więzienie, nawet Policja z innego kraju po Ciebie przyjedzie. Oczywiście wszystko jest mistyfikacją i po paru dniach Roland da sobie spokój i zajmie się nową ofiarą -w końcu chodzi o pieniądze a nie o zemstę.

Pożyczka wygląda tak: 

Posługuje się dwoma adresami email:

1) d*b5050@hotmail.com -na ten ma być kontakt

2) rola*@gmail.com -tym został podpisany komentarz z fikcyjną ofertą pożyczki.

Serwery

IP 105.112.98.* -jest to Airtel Networks Limited

Gdzie jeszcze są?

Zobacz -są wszędzie, na całym świecie to samo, wystarczy wyszukać w Google: 

Podsumowanie

Znajdziesz ogłoszenia z tymi adresami email – ucieka, rezygnuj, nie wchodź w to – chcą wyłudzić pieniądze pod pozorem przedpłaty, ubezpieczenia transferu pieniędzy itp. Kolejne adresy, które będą wpadać mi w ręce będę na bieżąco publikować.

ocena
[Total: 0 Average: 0]

Wypowiedz się

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.