Szybka-Pożyczka*COM – ciąg dalszy: jak online rozpoznać trolla pożyczkowego? (IPO)

Pewna firma Pana Jakuba radcy prawnego uprzejmie poprosiła mnie o ustosunkowanie się do pominiętych fragmentów z „dyskusji” na forum IPO. Otrzymałem te fragmenty ale pokrywają się one jednak z tymi, które zostały już opisane, nieco inaczej wyglądają znaczniki czasowe niż w oryginale ale przymykam oko na ten błąd. W tych postach, które miały by uwiarygadniać dyskusję są spamerskie linki (czyli post robiony dla linku) i też je otrzymałem. Zamieszczam ustosunkowanie się do treści pisanych i zostawionych w internecie.


Jak online rozpoznać trolla pożyczkowego na przykładzie wątku na forum IPO – wyróbcie sobie własną opinie o Szybka Pożyczka

Jest to uzupełnienie wpisu Jak online rozpoznać trolla pożyczkowego na przykładzie wątku na forum IPO – wyróbcie sobie własną opinie o Szybka Pożyczka realizujące uprzejmą prośbę o ustosunkowanie się do pominiętych postów.

Szybko bo to proste

Tu widać, ze wszyscy zachwalający trolle używają tego samego IP czyli dokładnie z tego samego miejsca piszą posty, pewnie z tego samego komputera:

BAKUP: http://web.archive.org/save/http://www.bankier.pl/forum/pokaz-tresc?thread_id=3772787
i obraz: https://faraon24.pl/images/ipo-bankier.jpg

Bez Pana Jakuba nigdy nie dowiedzielibyśmy się o tym, że wskazani „użytkownicy” (liczba mnoga w cudzysłowie) z tego samego IP piszą i zamieniają się rolą „założyciela wątku” na innych forach internetowych – dziękuję serdecznie za wskazówki.

Najczęściej występujące nazwy kont to:

  • chmielewmalgo12
  • jasania23456
  • k-stanislaw145

Dokładnie te samy nazwy kont (userów, nicków) stosują co na innych portalach z takimi samymi wątkami (zmieniają się kto w danym miejscu wątek rozpoczyna):

1)
BAKUP: https://web.archive.org/web/20160124030445/http://porady-finansowe.pl/topic/2915-szybka-pozyczka-opinie/

2)
BACKUP: https://web.archive.org/web/20160124032347/http://www.via.com.pl/w/wasze-zdanie-o-szybka-pozyczka.841/

3)
BACKUP: https://web.archive.org/web/20160124032630/http://forum.kontestacja.com/thread-929.html

4)
BACKUP: https://web.archive.org/save/http://zapytaj.onet.pl/Category/005,004/2,28921183,Czy_ktos_korzystal_z_ofertykredytowpl_.html

5)
BACKUP: http://web.archive.org/web/20160124032817/http://www.az-finanse.pl/t/szybka-pozyczka-gdzie-opinie.857/

6)
BACKUP: http://web.archive.org/save/http://www.pozyczka.fora.pl/pozyczki-na-oswiadczenie,3/szybka-pozyczka,284.html

7)
BACKUP: http://web.archive.org/web/20160125052051/http://www.pytajnia.pl/dzial/pytania/pokaz/13562/opinie_o_szybka_pozyczka_com/

Wypowiadane treści pod tymi samymi nickami są niespójne. Nie zgadzają się liczby, kwoty, terminy. Zgadzają się za to, że wszyscy polecają daną usługę z tego samego numeru IP i przy okazji do tej usługi ustawiają sobie stopki reklamowe.

Jest więcej niż 7 takich miejsc, może będzie jeszcze okazja podać kolejne.

Czym jest trolling

Warto też przypomnieć czym jest trolling: trolling to antyspołeczne zachowanie materializujące się w treściach publikowanych na różnego rodzaju forach internetowych lub blogach. Osoba, która uprawia trolling to troll. Troll może mieć zadanie socjologiczne lub materialne. Misje socjologiczne najczęściej mają doprowadzić do jawnej kłótni, która w zamiarach trolla miała by ujawnić prawdziwe ukrywane wcześniej pod np. „polityczną poprawnością” poglądy. Misja materialna polega na zachowaniu mającym wywołać wrażenie skorzystania z danej usługi lub nabyciu danego dobra zakończonego pozytywną opinią. Trolle zakładają parę kont na różnych portalach społecznościowych i odpowiadają sobie nawzajem zachwalając usługę a kiedy pojawiają się osoby w sposób prawdziwy (negatywny, bo trolle mają bronić tylko „kiepskich dóbr” ) opisujący usługę zostają trollowane czyli można powiedzieć „zakrzykiwane” przez trolle w bardziej lub mniej kulturalny sposób kłócące się z prawdziwym użytkownikiem.

Innymi słowy: troll to każdy, kto pod zmienioną tożsamością publikuje zmyślone informacje dla własnej korzyści – korzyści satysfakcji lub korzyści materialnej.

Podsumowanie

Jeśli nie możesz otrzymać kredytu w banku to prawdopodobnie oznacza, że tak naprawdę dla Twojego własnego i dobra najbliższych nie powinieneś go dostać. Nigdy nie ufaj obcej osobie, że „załatwi” Ci pożyczkę – szczególnie jeśli masz ujawnione zadłużenie w chociaż jednym z rejestrów dłużników. Najlepiej żyć bez długu. Jeszcze raz szczególne podziękowania dla Pana Jakuba za nowe informacje.

ocena
[Total: 0 Average: 0]

Wypowiedz się

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.