Szybka pożyczka do 500 zł dla Ciebie – Odbierz pieniądze w 15 minut! – uwaga na gotowka-doreki.pl oraz chwilowki.tk i inne od czeskiego Volsor polecane przez Patrycja Tkacz, Darek Wołek i Agnieszka Dziedzic

Czeski Volsor przewija się czasem przez tapetę Faraon24 a teraz pojawiły się nowe, jeszcze ciekawsze strony zbierające dane osobowe pod szyldami szybkiej pożyczki do 500 zł i możliwość odebrania pieniędzy w 15 minut. Pięknie dobrane nazwy domen chwilowki.tk CTK oraz gotowka-doreki.pl GDRPL z jak zawsze bardzo tajemniczą ofertą od czeskiego Volsor, wskazują na skuteczność rutynowych działań przy tworzeniu nowych stron internetowych. Szybkie pożyczki polecają Patrycja Tkacz (aka

CTK I GDRPL znalazłem przy rutynowym trackingu stron zawierających frazę z brandem Faraon24. W jaki sposób ułożyły się wyniki wyszukiwania widać na poniższym zrzucie:


Szybka Pożyczka Faraon24
Szybka Pożyczka Faraon24

Takie wyniki są dziełem scrapingowców (zobacz co to jest web scpraping) wykorzystujących już istniejące treści internetowe do generowania nowych, lingwistycznie pseudo poprawnych (z punktu widzenia lingwistycznych algorytmów wyszukiwarek internetowych). Innymi słowy – to efekt spamowania,.

Wchodząc poprzez link wyszukiwarki Google na wybrany scrap pojawi się taka strona:

Scrap #1
Scrap #1

a wklejając bezpośrednio adres www otrzymamy taką stronę:

Scrap #2
Scrap #2

Taki efekt można uzyskać różnicując na podstawie HTTP_REFERER (zobacz czym jest HTTP REFERER) kod, który serwer przekaże do użytkownika końcowego – czyli to co pokaże się w przeglądarce. Innymi słowy – wszytko co wchodzi bezpośrednio na stronę widzi treść ze “scrap 2” – tak mają widzieć to roboty wyszukiwarek (celem czegoś w rodzaju pozycjonowania), natomiast wchodząc z wyników wyszukiwania (o to chodzi autorom) widzimy stronę ze “scrap 1”, która jest już docelową sprzedażową (czyli na niej zaczyna się ścieżka zarobkowa autorów scraperskiego biznesu – partnerzy Volsor). Użycie HTTP_REFERER ma na celu pokazywanie użytkownikowi innej treści niż faktycznie zindeksowana i wyszukiwana – innymi słowy ma na celu manipulację zwaną oszustwem.

Volsor to – VOLSOR s.r.o. w Pradze, ul. Na Příkopě 392/9, 11-000 Praga, Staré Město, zarejestrowana w Rejestrze Handlowym przez Sąd Miejski w Pradze, dział C, nr. 201387

Szybka pożyczka do 500 zł dla Ciebie

To bardzo prawdopodobne, że w wyniku wypełnienia wniosku faktycznie otrzymamy oferty (w ilości mogącej nawet „zablokować” telefon i email) do 500 zł. Kwota 500zł według polskiego prawa nie wymaga formy pisemnej umowy pożyczki co umożliwia (i tak jest w Polityce prywatności zapisane) podmiotom nawet z USA zawierać umowę z Polakami – i to na podstawie czeskiej ustawy! Tak – to właśnie na procedowanie według czeskiej ustawy o ochronie danych osobowych (nr 101/2000) zgadza się każdy wypełniający wniosek. O zgrozo za sprawą takich zapisów faktycznie pożyczka mogłaby być szybka i udzielana automatem z innych krajów. Kwota 500 zł jest mała i nie stanowi ryzyka finansowego dla pożyczkodawców, którzy bardzo dobrze wiedzą jak zarobić nawet jeśli 8/10 pożyczek nie zostanie spłaconych – te 2 i tak wystarczą do przekraczania progu opłacalności – w Polsce robi się to tak: zobacz wideo Ruda Śląska: pożyczyła 500 zł, musi oddać 180 tysięcy.

Szybka pożyczka teoretycznie jest zatem możliwa – jak wiadomo teoria to nie praktyka i szybkość na pewno nie zaskoczy pozytywnie. Sam wypełniłem wniosek 2 dni temu i nawet spamowego maila nie dostałem nie mówiąc już o telefonie i oczywiście o szybkiej pożyczce, którą miałem dostać. Możliwe też, automat wykrył, że znalazłem się na stronie poprzez ścieżką, którą autora chciał ukryć – i tym samym mój wniosek trafił do kosza. Miałem otrzymać szybką pożyczkę oraz odebrać ją w 15 minut – a tu nadal nic.

Volsor znany jest z tworzenia setek (może już tysięcy) klonów tej samej strony z pożyczkami internetowymi – mają to być strony partnerskie, które promują partnerzy Volsor i w ten sposób zarabiają prowizję za pozyskanie danych osobowych.

Patrycja Tkacz (aka Małgorzata Lis), Darek Wołek (aka Karol Fila) oraz Agnieszka Dziedzic (aka Teresa Klempa) z chwilówki.tk CTK (aka z gotowka-doreki.pl GDRPL) – czyli fałszywe referencje pożyczkowe

Referencje online
Referencje online

Aka – oznacza, że pod podanym imieniem i nazwiskiem mamy osobę, która na innej stronie występuje pod innym imieniem i nazwiskiem. Fałszywe referencje wypowiadane są przez fikcyjne osoby z przypisanymi twarzami prawdziwych ludzi zgranymi z internetu.

Patrycja Tkacz

Miejsca gdzie:

Darek Wołek

Miejsca gdzie:

Agnieszka Dziedzic

Miejsca gdzie:

Szybka Pożyczka – uwaga na własne dane osobowe!

Szybka Pożyczka – a właściwie powód dla którego chcesz ją mieć – jest najlepszym przyjacielem autorów takich jak CTK, GDRPL i podobnych biznesów. Kiedy chce się mieć pieniądze szybko w 15 minut to umysł przechodzi w zupełnie irracjonalny tryb bycia. W programowaniu nazwano by to pętlą repetycyjną – chodzi o zaprogramowania działań użytkownika strony – ma po kolei wykonać czynności założone przez twórcę biznesu. Okazuje się, że w większości przypadków wola autora jest realizowana. W programowaniu nazywa się to „slavery” – zniewolenie, ustanowienie relacji master/slave (pan/niewolnik). Master to autor biznesu, Slave to ofiara czyli użytkownik. Celem są Twoje dane osobowe, które zgodnie z regulaminem Volsor (jest jeden regulamin do wszystkich klonów, zmieniają się adresy www) po pierwsze:

  • zbierane i przetwarzane są na podstawie czeskiej ustawy o ochronie danych osobowych (na pewno każdy Polak zna ją doskonale), po drugie:
  • w regulaminie zapisane jest, że Twoje dane osobowe trafią do osób trzecich, po trzecie:
  • regulamin jest nie do końca czytelny i jasny co czyni go słabo wiążącym (w mojej ocenie wcale), po czwate:
  • strony po jakimś czasie znikają i na ich miejsce pojawiają się nowe klony pod innymi adresami www, po piąte:
  • na szybką pożyczkę trzeba będzie poczekać na pewno więcej niż 15 minut, właściwie to na telefony i maile z reklamami podobnych produktów – do tego służy wniosek – Volsor nie udostępnia online żadnych pożyczek.

Wniosek online

I teraz część najlepsza z punktu widzenia Faraon24 czyli najgorsza dla pożyczkobiorcy in spe (z łac. in spe – przy nadziei) – wniosek online.

Po wypełnieniu wniosku online #1 (są 2) czyli tego:

Wniosek online #1
Wniosek online #1

Pokaże się znacznie dłuższy wniosek online #2 wyglądający tak:

Wniosek online #2
Wniosek online #2

Ma on już zbierać bardzo delikatne dane osobowe takie jak:

  • numer PESEL
  • numer i seria dowodu osobistego
  • Nazwisko panieńskie
  • Numer rachunku
  • i inne

I wszystko nadal odbywa się na podstawie czeskich przepisów, które wypełniając wniosek online #1 zgodziliśmy się znać, respektować i procedować dalej podług nich.

Jeśli wniosek #1 zostanie wysłany ale wniosek #2 już nie to po około 2 godzinach otrzymamy taki email (obraz w linku)

Jak widać email został oznaczony, ze przychodzi z adresu „info@creditsec.pl” ale wyszedł naprawdę z usługi Postmark a dokończyć wniosek mamy jeszcze na innej stronie „pozyczka-teraz.pl” działającej w tym samym schemacie.

Podsumowanie

Większość firm pożyczkowych działających w Polsce znajduje się w naszym zestawieniu, takie strony jak CTK czy GDRPL to brokerzy (pośrednicy) przekazujący dane osobowe do części z nich – to plus – ale dane zgodnie z Twoją zgodą mogą trafić znacznie dalej. Szybka pożyczka – owszem – jest dostępna – ale na innych stronach internetowych. Zachęta do odebrania pieniędzy w 15 minut też jest iluzoryczna – nawet w firmach z górnej części naszego zestawienia procedura samego wypełniania wniosku online trwać będzie co najmniej 15 minut.

ocena
[Total: 0 Average: 0]

Wypowiedz się

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.