Kredyty dla wolnych zawodów – dla profesjonalistów

Kredyt dla wolnych zawodów czyli dla profesjonalistów to tylko nazwa uogólniająca kredyty dla osób, które statystycznie stanowią najmniejsze ryzyko kredytowe dla banku. Reprezentując taki zawód dostaniesz tańszy kredyt. Osoby te grupuje się według profesji i najczęściej banki dają tańsze kredyty dla:

  • lekarzy, farmaceutów, pielęgniarek(rzy)
  • służb mundurowych
  • nauczycieli
  • adwokatów / radców prawnych,
  • geodetów
  • doradców podatkowych

… można by wymieniać… ale jeśli masz zawód ogólnie uznawany za dobry, stały i najlepiej zawód tak zwanego zaufania społecznego (publicznego) to w większości banków masz na starcie warunki lepsze od pozostałych klientów. Możliwy jest nawet kredyt na oświadczenie i kierowany jest przede wszystkim do lekarzy. Każda z grup zawodowych również bez problemu otrzyma wszystkie pożyczki internetowe znajdujące się w naszych zestawieniach.

[table “32” not found /]

Dla lekarzy kredyt dawany jest nawet na oświadczenie choć banki oficjalnie takich danych nie podadzą. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że właśnie ta grupa zawodowa posiada najwięcej pieniędzy z nieoficjalnych źródeł – przykre ale kto miał dłuższą styczność ze służbą zdrowia na pewno temu nie zaprzeczy.

Przygotowałem proste zestawienie, które zawiera wszystkie potrzebne informacje w czytelnej formie.

Portal Money opublikował raport o kredytach dla profesjonalistów, postanowiłem z tego lania wody zrobić krótki wpis, który zawiera więcej informacji i znacznie mniej wyrazów. Chcesz szybko dowiedzieć się gdzie można otrzymać tańszy kredyt gotówkowy dla wybranych grup zawodowych – czytaj dalej.

Komentarz do raportu kredytów dla profesjonalistów

Dane same sugerują, że są nieaktualne, sama publikacja raportu ma miejsce 3 lipca 2018

Bank Pocztowy – dane aktualne dnia 27 lutego 2018

strona kredytu: https://www.pocztowy.pl/indywidualni/kredyt-gotowkowy/

Credit Agricole (też PREMIUM)– dane aktualne na dzień 20 grudnia 2017 (z zeszłego roku!)

strona kredytu: https://www.credit-agricole.pl/klienci-indywidualni/kredyty/kredyt-gotowkowy

Deutsche Bank – tu nie ma żadnych danych, jest informacja, że nie są podawane w przypadku klientów biznesowych – ale klienci biznesowi to stricte firmy, klient wykonujący, jak bardzo by nie był zaufany publicznie zawód, to nadal klient indywidualny (SZOK!).
Deutsche Bank Faraon24 ma w swoim zestawieniu więc tym bardziej dziwi, że Money nie ma takich danych… W Faraon24 te dane są aktualne na dzień publikacji niniejszego zestawienia (22 lipiec 2018).

strona kredytu: https://www.deutschebank.pl/profesjonalisci/kredyty/kredyt-dla-profesjonalistow.html
strona kredytu w Faraon24: https://faraon24.pl/pozyczki/dbkredyt/

Eurobank – dane aktualne dnia 1 września 2017 (rok temu!)
strona kredytów (jest ich wiele rodzajów): https://www.eurobank.pl/produkty,kredyty-gotowkowe,11,6.html – warto zauważyć, że na stronie banku najbardziej odległa data kalkulacji to 11 grudzień 2017 i dotyczy produktu „wypożyczka”, inne dane są już aktualne z 2018 roku i do czasu niniejszej publikacji się nie zmieniły – cały czas mam w rękach ostatni raport Money (niby aktualny na dzień 3 lipca 2018), w którym miła Pani (autorka) na wstępie poinformowała, że zapytała banki… a wystarczyło po prostu wejść na stronę banku i mówić jak jest bez ściemy i lania wody – to czytają prawdziwi ludzie, którzy na podstawie takich raportów podejmują decyzje życiowe (gdzie odpowiedzialność moralno-zawodowa?).

strona kredytu przez internet w Faraon24: https://faraon24.pl/pozyczki/eurobank/ (bardzo polecany, nawet w 15 minut pieniądze na koncie)

Getin Bank – hura, dane w miarę aktualne bo na dzień 26 czerwca 2018. Przy Getin Banku pierwszy raz dowiadujemy się, że nie trzeba mieć firmy aby skorzystać z preferencyjnych warunków dla profesjonalistów. Czyli w przypadku wszystkich banków wyżej trzeba mieć firmę… Pielęgniarka też… Strażak też… Doprawdy, jak się chce to czytać ze zrozumieniem to ciężko to zrozumieć, brak spójności, zbyt wiele niejasności, zupełnie jakby nikt z doświadczeniem chociażby w przedsiębiorczości tego nie sprawdził, już nie mówię o ekonomistach czy nawet blogowych para doradców finansowych.

strona kredytu: https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/kredyty/kredyt-gotowkowy-dla-wolnych-zawodow,1441.html

Nest Bank – przy przykładzie reprezentatywnym… brak jest go tam, jest oprocentowanie, prowizja ale brak RRSO – to najważniejsze w przykładzie reprezentatywnym. Sama oferta Nest Banku jest bardzo dobra, opis oferty na stronie też. Wymienione są nawet dokładnie zawody, które obejmują warunki tańszych kredytów ale trzeba mieć firmę własną od minimum 6 miesięcy:
lekarze, stomatolodzy (to też lekarze, chciano to zmienić w okolicach 2014 roku ale nie zmieniono), adwokaci, weterynarze (w sumie też lekarz), radcowie prawni, notariusze, biegli rewidenci, NZOZ (czyli niepubliczny zakład opieki zdrowotnej – nie wiedziałem, że jest taki zawód…), doradcy podatkowy, biura rachunkowe (też zawód…), protetycy, zarządcy nieruchomości, fizjoterapeuci, farmaceuci.
strona kredytu: https://www.nestbank.pl/biznes/kredyty/biznest-kredyt-w-ratach-profesjonalista.html

Raiffeisen Polbank – dane aktualne na 8 grudnia 2017, bardzo odległa przeszłość

strona kredytu: https://raiffeisenpolbank.com/klienci-indywidualni/kredyty/kredyty-gotowkowe/kredyt-gotowkowy

Dane do przykładów reprezentatywnych powinny być takie same dla każdego banku – wtedy można porównać faktycznie 1:1 jak to wygląda cenowo. We wskazanym raporcie liczby są z kosmosu:

Bank Pocztowy: 37,446.81 zł
Credit Agricole: 17,600 zł
Credit Agricole PREMIUM: 49,000 zł
Deutsche Bank – w ogóle brak danych… w Faraon24 są 🙂
Eurobank: 28,100 zł
Getin Bank: 119,777 zł (kiepska mediana z tego by była)
Nest Bank: 208,890.34 zł (rozstrzał jest, nie da się ukryć)
Raiffeisen Polbank: 33,280 zł

Raport od Money to totalne lanie wody, choć na wysokim poziomie (może wieża ciśnień, nikogo nie ma w redakcji kto by to czytał przed publikacją?).

Jeszcze np.:

wskazywanie, że dzięki lepszym warunkom na kredycie można zaoszczędzić – oszczędzanie jak wskazuje słownik języka polskiego PWN https://sjp.pwn.pl/sjp/oszczedzac;2496812.html nie ma z tym nic wspólnego, profesjonaliści ds. finansów winni o tym wiedzieć; Może dało by się to podciągnąć pod punkt 3: „starać się zużyć czegoś najmniej” ale i tak używanie słowa oszczędzanie jest totalnie nie na miejscu w kontekście brania kredytów. Kredyt sam w sobie jest zużywaniem czegoś więcej, jest odwrotnością oszczędności w każdym cały w całej rozciągłości swojej natury. Jeśli by chodziło o darmowe chwilówki to owszem, można by pokusić się o wskazywanie na oszczędność choć i tak zawsze ma to na celu oszukanie klienta zamazując w jego głowie fakt, że To od niego bierze się pieniądze a nie się mu je daje (polecam dowolną książkę o neurolingwistyce i neuroprogramowaniu tudzież praniu mózgu).

„Tanie kredyty są nie tylko tańsze w porównaniu do standardowej oferty…” – tak zwana oczywista oczywistość, pisanie zdania aby powciskać jak najwięcej „ważnych” słów. – źle się to czyta (kiedy to czytam w trakcie czytania tego co napisane do przeczytania).

„Przejdźmy do szczegółów!” – i po tym zdaniu znów pół strony lania wody

wymienia się grupy zawodowe objęte preferencyjnymi warunkami tak: lekarze, stomatolodzy… -hm… stomatolog to też lekarz, wprawdzie były parę lat temu plany aby stomatolodzy nie mogli być nazywani lekarzami ale to prysło jak bańka mydlana.

Zamiast wymieniać wszystkie znane służby mundurowe… policjant, strażak, strażnik więzienny można po prostu napisać służby mundurowe.

„Banki widzą w przedstawicielach wolnych zawodów godnych zaufania kredytobiorców…”

Cały raport podsumuje tym cytatem: „Aby się dowiedzieć, czy należysz do tej grupy, wystarczy skontaktować się z doradcą banku. „ – człowiek czytający raport chce się dowiedzieć tego co ma obiecane w nagłówku publikacji. Tu po przewinięciu (przeczytaniu) pierwszej strony dowiaduje się, że aby się dowiedzieć muszę skontaktować się z bankiem – nie trzeba było tak od razu? To po co ten raport był tworzony jak i tak mam kontaktować się z bankiem aby się wypytywać tego co obiecano mi dowiedzieć się z raportu…

A sam raport podsumowany jest tak: „Podczas wnioskowania o kredyt nie wahaj się pochwalić swoją pozycją zawodową doradcy w banku.” – heloł…. doradca w banku sam o to zapyta, ba… poprosi o potwierdzenie tego na piśmie – to się nazywa zaświadczenie o zatrudnieniu.

Trafiasz na publikacje o finansach, które sprawiają wrażenie, że ich autor nie ma z finansami za wiele wspólnego (tak zwany copyrighting) – przesyłaj linki do Faraon24, będziemy to komentować i publikować.

ocena
[Total: 0 Average: 0]

1 komentarzy dla “Kredyt dla wolnych zawodów”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.