Prospekt informacyjny inCredit

NazwaChwilówka przez internet ratalna inCredit
Oprocentowanie0%
Pierwsza pożyczka gratis?płatna (pierwszy miesiąc gratis*)
Okres

Pożyczka konsumencka: 9 – 24 miesiące

Pożyczka na większe wydatki: 12 – 30 miesięcy

Kwota Pożyczka konsumencka: 2000 – 9500 złPożyczka na większe wydatki: 9550 – 35000 zł
RRSO

Pożyczka konsumencka: od 82.10%

Pożyczka na większe wydatki: od 61.40%

Czas weryfikacji15 minut
Opłata rejestracyjna0,01 PLN
Max. kwota pierwszej pożyczki35 000 PLN
Przedłużenie spłatyTAK (odroczenie)
Wiek pożyczkobiorcyod 18
Program partnerskiTAK (doaffiliate)
Godziny pracyPn – Pt 8:00 – 19:00
So 9:00 – 17:00
AdresAl. Jana Pawła II 27, 00-867 Warszawa
Telefon22 598 71 00
OperatorInCredit Sp. z o.o.
KRS: 0000604092
NIP: 5252648795
REGON: 36379365700000
Informacje dodatkowe
Uwagi*) pierwszy miesiąc gratis nie oznacza, że jest tam coś za darmo. Konsument ma prawo w ciągu 14 dni odstąpić od umowy bez kosztów – tylko 14 dni za darmo gwarantuje ustawa (praktycznie 11-13 dni).

Incredit przesunięty do pożyczek na raty ale nadal jest szybko online

Jako że InCredit jest teraz wyłącznie pożyczką na co najmniej 3 raty to z podstawowego zestawienia została przesunięta do zestawienia pożyczek ratalnych. Zmieniło się parę istotnych parametrów samej pożyczki a najświeższe raporty o przyznawalności znacząco różnią się na niekorzyść w porównaniu z tych sprzed jeszcze paru miesięcy. W prospekcie zmieniło się wszystko co najważniejsze. Zmieniła się kwota, zmienił się okres, samo oprocentowanie, adres i wiele innych rzeczy. Chcesz wiedzieć więcej to czytaj dalej.


InCredit w pożyczkach na raty był już wcześniej ale teraz musiał na dobre zniknąć z podstawowego zestawienia pożyczek online i ustąpić miejsca konkurentom.

Oprocentowanie 10%

Oprocentowanie nominalne z 0% zmieniło się na standardowe 10%. 10% oprocentowania nominalnego to ustawowe maksimum, więcej o odsetkach do poczytania na blogu “Pieniądze i Prawo”.

Pierwsza pożyczka

Pierwsza pożyczka byłą wcześniej za darmo ale było to wtedy kiedy InCredit udzielał szybkich chwilówek na 30 dni – aktualnie oferuje się pierwszy miesiąc gratis ale faktycznie nie ma to żadnego znaczenia. Do prospektu została dodana stosowna adnotacja z przypomnieniem, że ustawa gwarantuje konsumentowi możliwość odstąpienia od umowy zawartej na odległość w terminie do 14 dni bez ponoszenia żadnych kosztów. Oczywiście koszty związane z samymi czynnościami czyli pobór prądu przez komputer, stracony czas, list polecony (bo emailem też można wypowiedzieć skutecznie umowę ale należy mieć dowód odczytania a to już nie takie proste), itp., itd.

Długi okres

Okres pożyczki z szybkich 30 dni zmienia się od 3 do 12 miesięcy przy czym nowy klient pierwszą swoją pożyczkę może wziąć na maksymalnie 6 miesięcy. Długo zastanawiałem się nad sensownością takiego rozwiązania i jest ono bardzo sensowne biznesowo. Nowy klient weźmie w porównaniu do konkurencji takich jak “Provident” i “Bocian” dobrą pożyczkę z pierwszym miesiącem z magicznym gratisem a potem jak chce drugi raz to już wiąże się na dwa razy dłużej.

Tanio nie jest, drogo wcale

Z tego co kalkulator na stronie InCredit pokazuje to faktycznie aż tak drogo jak na rynek pozabankowy nie jest bo RRSO dla maksymalnej pożyczki dla 12 miesięcy i na 10 000 zł wynosi tylko 156.1% czyli do spłaty jest po roku kwota kosztów 6049.82zł – laikowi wydaje się dużo ale ja wiem, że w relacji do konkurentów jest to bardzo dobry wynik. Że jest tanio to nie ośmielę się napisać bo sam jakbym coś takiego pierwszy raz zobaczył to albo bym się uśmiał albo omdlał.

Kwota

Dostępne są widełki kwoty od 800 zł do 10 000 zł przy czym nowy klient może maksymalnie wnioskować o 7000 zł i tylko na 6 miesięcy (o czym wyżej). Dla najniższego poziomu 800 zł na 3 miesiące RRSO jest na poziomie 510.4% czyli tak 3.5 do 4 razy drożej niż przy oferowanym maksimum i to dla kolejnej umowy.
Wiek
Teraz więcej osób może być klientami InCredit, poprzednio widełki wieku zamykały się w przedziale od 20 do 65 lat, aktualnie jest to od 21 do 70 lat. Wiek minimalny został podniesiony co jest bardzo pozytywnym zabiegiem a maksymalny wiek został podniesiony co już nieco zasmuca bo znając osoby w takim wieku wiem, że ich zrozumienie i aktywność w finansach jest o niebo mniejsza niż osób już 10 czy 20 lat młodszych. A też znam przypadki, że wnuczek namawiał dziadków aby wzięli pożyczkę dla niego, piszę, że za darmo tylko on ma za mało lat (bo np. 19 lub 20). Dziadki biorą a wnuczek bawi się za nie swoje i utrwala sobie tą informację, że pieniądze biorą się z innych miejsc niż praca. Znam też osoby, które zawsze uważały i uważają nadal, że pieniądze od rodziców i dziadków po prostu im się należą co jest co najmniej chore ale sądzę, że dość powszechne. Może łatwo mi tak się ustawiać bo nigdy nie znałem własnych dziadków osobiście i nie miałem okazji brać ich emerytury czy renty a rodzice mieli za mało żeby dawać nawet jakbym ich terroryzował.

Pozostałe zmiany

Mniej istotne zmiany dla klientów to zmiana godzin pracy, adresu i w ogóle nazwy firmy – są to zmiany nieistotne z punktu widzenia klienta bo cały proces odbywa się drogą internetową a doskonale wiem, że i tak drodzy czytelnicy umów nie czytacie tylko patrzycie na kwoty i okresy, ewentualnie na RRSO ale to już co poniektórzy bardziej świadomi – tak jest.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.